Didėjant sergamumui – ligoninėje būtinos veido kaukės

2023 12 07


Gyventojų sergamumui virusinėmis ligomis Jonavos rajone viršijus epideminį lygį, atvykus į Jonavos ligoninę privaloma dėvėti medicininę veido kaukę.

Saugome Jūsų ir savo sveikatą, todėl prašome pasiimti veido kaukę registratūroje ir dėvėti ją viso vizito įstaigoje metu.

Sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir COVID-19 liga skaičius kas savaitę didėja visoje Lietuvoje, taip pat ir kitose Baltijos šalyse.

Epidemija savivaldybėje kol kas nėra skelbiama, tačiau stiprinamos infekcijų kontrolės priemonės sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigose.

Saugantis gripo ir kitų peršalimo ligų taip pat raginame visose viešose vietose laikytis higienos taisyklių: kosint ir čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis (galima užsidengti sulenkta alkūne); reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones, ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus.

Stenkitės neliesti akių, nosies ir burnos, ypač nešvariomis rankomis; dažnai drėgnu būdu valykite ir vėdinkite patalpas.

Viešose uždarose vietose (paslaugų teikimo vietose, renginiuose, maldos namuose, viešajame transporte ir kitose uždarose vietose, kurios prastai vėdinamos, taip pat kuriose yra didelis žmonių skaičius ir neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo nuo kitų žmonių) rekomenduojama dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

Pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmą ar pan.), nedelsdami kreipkitės į savo šeimos gydytoją.