Jonavos ligoninė dalyvauja karinėse pratybose „Geležinis Vilkas“

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Jonavos ligoninė dalyvauja karinėse pratybose „Geležinis Vilkas“
2023 05 15


Jonavos ligoninės kolektyvas dalyvauja Lietuvos kariuomenės pratybose „Geležinis Vilkas 2023 - I".

Penktadienį ligoninės ir greitosios pagalbos medikai treniravosi priimti „sužeistuosius“ iš karinio sraigtasparnio, o pirmadienį „sužeisti“ kariai jau buvo gabenami į ligoninės priėmimo skyrių.

Jonavos ligoninė pratybų metu tapo atramine gydymo įstaiga mūšio lauke „sužeistiems“ kariams: čia jiems suteikiama medicinos pagalba ir pirminis gydymas, sunkios būklės „sužeistieji“ guldomi į reanimaciją arba keliauja į operacines.

„Pratybose dalyvauja medikų ir slaugytojų komandos iš visų skyrių, jiems vadovauja gydytojas reanimatologas. Ligoninėje turime visą reikalingą įrangą, specialistus, todėl nekantriai laukėme šių pratybų ir labai džiaugiamės, kad kariuomenės atstovai palankiai įvertino mūsų komandos pasirengimą ir bendradarbiavimą“, - sako Jonavos ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas.

Pastarąjį kartą panašios pratybos Jonavos ligoninėje vyko prieš trejus metus. Per tą laiką įstaigoje buvo atnaujintos palatos ir operacinės, įsigyta nauja medicininė įranga.

Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pratybos „Geležinis Vilkas 2023 - I“ gegužės 8–20 d. vyksta Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone, Jonavos, Ukmergės ir Kaišiadorių apylinkėse. Mokymuose dalyvauja apie 3,5 tūkst. karių ir 600 karinės technikos vienetų iš Lietuvos bei vienuolikos kitų NATO valstybių.