Jonavos ligoninė gavo papildomą echoskopinę įrangą

2023 11 20


Vystant telemedicinos paslaugų projektą Kauno regione, Jonavos ligoninė gavo naują ultragarsinės diagnostikos aparatą – echoskopą, kuris bus sujungtas su Telemedicinos centru Kauno klinikose.

Echoskopas papildys Jonavos ligoninėje teikiamas telemedicinos paslaugas ir ženkliai pagerins medicinos pagalbos kokybę ir prieinamumą Jonavos gyventojams, gaunant III lygio specialistų skubią konsultacinę pagalbą.

Moderni įranga, leidžianti interneto ryšiu susijungti su Kauno klinikose nuolat budinčiais gydytojais, Jonavos ligoninėje veikia nuo praėjusių metų gruodžio.

Telemedicinos centro gydytojai Jonavos ligoninės skubios pagalbos skyriaus pacientus gali stebėti monitoriuje ir konsultuoti nuotoliniu būdu. Turima įranga leidžia prijungti ne tik echoskopą, bet ir daugiau diagnostinių prietaisų, todėl medikai gali atlikti reikiamus tyrimus.

Su gauta įranga bus galima atlikti paciento echoskopinį ištyrimą, echoskopinius vaizdus tiesiogiai perduoti konsultanto vertinimui, priimti sprendimą dėl tolimesnio paciento transportavimo ar gydymo taktikos pasirinkimo.

Nacionalinio projekto metu trijose didžiosiose Lietuvos ligoninėse įkurti centrai telemedicinos konsultacijas teikia dešimčiai Kauno ir Vilniaus regiono ligoninių.

A. Reipos nuotr.