Jonavos ligoninėje – 200-asis šiais metais gimęs kūdikis

2024 06 03

Jonavos ligoninėje pasaulį išvydo jau 200-asis šiais metais rajone gimęs kūdikis. Laiminga ukmergiškių šeima pirmagimę mergaitę pavadino Deivile.

Pirmadienį kūdikio sulaukusius tėvus pasveikino Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas ir akušerijos skyriaus vedėja Indrė Grušaitė Vanagienė.

Ligoninės atstovai pasidžiaugė, kad pirmasis vasaros savaitgalis ir Tėvo diena ligoninėje buvo neįprastai gausi naujų gyvybių – šiomis dienomis čia gimė iš viso aštuoni kūdikiai.

Jonavos ligoninę ir šiais metais mielai renkasi ne tik rajono, bet aplinkinių miestų gimdyvės, kurios vertina Jonavoje teikiamų medicinos paslaugų kokybę bei individualią priežiūrą.

Moterys Jonavoje gimdo atnaujintose palatose su funkcinėmis lovomis, naujais baldais, kondicionieriais. Gimdyvės naudojasi bevieliu internetu, žiūri televiziją, klausosi muzikos, mėgaujasi aromaterapija.

Šių metų pradžioje Jonavos ligoninė gimdančioms moterims pasiūlė naujovę – susilaukti kūdikio čia galima tarsi spalvotam sapne. Tokį pojūtį sukuria ligoninėje pradėta taikyti spalvų terapija, kai gimdymas vyksta įvairiomis spalvomis apšviestoje erdvėje.

Jonavos rajono savivaldybės taryba, skatindama gimdymus Jonavoje, dar 2022 m. pavasarį priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę išmoką. Šiuo metu ji siekia 176 eurus ir mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėveliams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.