Jonavos ligoninėje gimęs Oskaras - jau 400-sis kūdikis šiais metais

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Jonavos ligoninėje gimęs Oskaras - jau 400-sis kūdikis šiais metais
2023 10 24


Jonavos ligoninėje gimė jau 400-asis kūdikis šiais metais. Jonaviečių pora pirmagimį berniuką pavadino Oskaru.

Pirmadienį naujagimį ir jo šeimą ligoninėje aplankė Jonavos rajono savivaldybės vicemerė Birutė Gailienė, ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas, akušerijos skyriaus vedėja Indrė Grušaitė Vanagienė.

Jonavos ligoninės kolektyvas šiemet tikisi pagerinti pernai pasiektą penkiolikos metų gimdymo rekordą, kai per metus čia gimė 418 vaikų.

Gimdymų skaičius Jonavoje pradėjo augti, kai aplinkinių rajonų ligoninėse buvo uždaryti akušerijos skyriai. Tuo tarpu Jonavoje priešingai – įrengta daugiau palatų ir pasiruošta priimti daugiau moterų.

Garsas apie geras sąlygas, privatumą ir puikius specialistus netruko pasklisti, todėl gimdyti į Jonavą atvyksta moterys ne tik iš Ukmergės ar Kėdainių, bet ir tolimesnių miestų.

„Gimdyti Jonavoje išties verta: unikali, labiau viešbučio, o ne ligoninei būdinga aplinka, kur kiekviena šeima gali ramiai ir saugiai pasitikti gimimą šeimyninėse palatose. Jose suteikiama privati, patogi erdvė ir mamai, ir tėčiui. Jokio konvejerio – ir gimdyklų, ir personalo pakanka, kad kiekvienai mamytei būtų suteiktas maksimalus dėmesys“, - sako vicemerė B. Gailienė.

Jonavos rajono savivaldybė rūpinasi miesto ligonine ir siekia paskatinti gimdymus Jonavoje. Savivaldybės tarybos sprendimu gimdyvėms skiriama vienkartinė išmoka, kuri šiuo metu siekia 157 eurus. Ši išmoka mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėvams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Ligoninės administracija, palaikoma savivaldybės, šią vasarą atnaujino visas aštuonias skyriaus palatas – čia pastatytos naujos funkcinės lovos, nauji baldai, įrengti kondicionieriai. Gimdyvės palatose naudojasi bevieliu internetu, žiūri televiziją, klausosi muzikos, mėgaujasi aromaterapija.

Bendradarbiaudama su naujuoju Jonavos baseinu, ligoninė visoms čia gimdančioms moterims pasiūlė dar vieną paslaugą – du nemokamus apsilankymus miesto baseino kūdikių SPA erdvėje.

A. Reipos nuotr.