Jonavos ligoninėje įdiegta nauja laboratorinė diagnostinė įranga

• Jonavos ligoninėje įdiegta nauja laboratorinė diagnostinė įranga
2024 01 08

Jonavos ligoninėje pradėta naudoti nauja diagnostinė laboratorinė įranga, kuri padės medikams gydyti sunkios būklės ligonius. Moderni „Biofire“ įranga leis žymiai greičiau nustatyti infekcijos sukėlėją ir pradėti tikslingą gydymą antibiotikais.

Pasaulyje didėja infekcijų atsparumas antibiotikams, todėl tiksli diagnostika leidžia gydytojui greičiau priimti sprendimus ir pradėti gydymą tais antibiotikais, kuriems yra jautrus infekcijos sukėlėjas. Taip gaunamas greitesnis efektas ir racionaliau panaudojami vaistai, kurie daro poveikį sukėlėjui.

Šis diagnostinis tyrimas paremtas sindromine diagnostika, kuomet vienu metu iš vieno mėginio identifikuojama keliolika ar keliasdešimt patogenų, kuomet sukeliamos infekcijos pasireiškia tais pačiais ar panašiais simptomais ir statistiškai patikimai padidina šansus tiksliai nustatyti ligos sukėlėją per kliniškai reikšmingą laikotarpį.

Greitas, tikslus ir išsamus multipleksinis PGR tyrimas leidžia efektyvinti diagnostiką, nustatant daugiau patogenų, kad būtų galima geriau ištirti ir veiksmingai kontroliuoti infekcijas, o laikas iki rezultatų sutrumpinamas 24 val.

Įrangos įdiegimas pagerins pacientų valdymą, sumažins bendras sunkaus paciento priežiūros išlaidas, trumpins hospitalizacijos laiką, mažins papildomų tyrimų skaičių.

Šiuo metu tai yra greičiausias ir išsamiausias tyrimas, iki šiol buvęs prieinamas tik universitetinėse Kauno ir Santariškių klinikose. Nuo šiandien sindrominis tyrimas bus naudojamas ir Jonavos ligoninės klinikinėje praktikoje.

A. Reipos nuotr.