Jonavos ligoninėje vyko karinės pratybos

2024 06 11


Jonavos ligoninės kolektyvas dalyvavo tarptautinėse karinėse pratybose „Geležinis Vilkas 2024 – I“.

Ligoninės ir greitosios pagalbos medikai priėmė „sužeistus“ karius, pagal pratybų scenarijų atgabentus į ligoninės priėmimo skyrių iš „priešo“ atakuotos Gaižiūnų geležinkelio stoties.

Kariams buvo suteikiama medicinos pagalba ir pirminis gydymas, sunkios būklės „sužeistieji“ guldomi į reanimaciją arba operuojami.

Pratybų metu buvo naudojama nauja pacientų būklės stebėjimo programinė įranga su duomenų perdavimu nuotoliniu būdu.

„Panašiose pratybose dalyvaujame jau antrus metus iš eilės ir kiekvieną kartą jaučiamės labiau pasiruošę veikti ekstremaliose situacijose, - sako Jonavos ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas. - Ligoninėje turime visą reikalingą įrangą, specialistus, todėl galime būti naudingi mūsų kariuomenei, bendradarbiauti su kitomis institucijomis“.

Vienos didžiausių šiais metais tarptautinių lauko taktikos pratybų „Geležinis Vilkas 2024 – I“ prasidėjo birželio 7 d. Beveik dvi savaites truksiančiuose mokymuose Gaižiūnų ir Kazlų Rūdos poligonuose bei Kauno, Jonavos, Kaišiadorių ir Prienų rajonuose treniruojasi daugiau kaip 3700 Lietuvos ir sąjungininkų karių ir daugiau kaip 500 karinės technikos vienetų.

A. Reipos nuotr.