Krūties vėžys plinta – Jonavos ligoninė kviečia nemokamai pasitikrinti

• Krūties vėžys plinta – Jonavos ligoninė kviečia nemokamai pasitikrinti
2023 09 13

Jonavos ligoninė kviečia moteris profilaktiškai pasitikrinti dėl krūties vėžio – viena dažniausių onkologinių ligų sparčiai plinta, tačiau laiku aptikus, galima ją visiškai išgydyti.

„Praėjusiais metais Jonavos ligoninėje atliktų mamogramų analizė parodė net 8 įtartinus ir 7 piktybinius darinius, krūties vėžys buvo nustatytas ir vyrui. Šiemet jau aptikome du įtartinus ir vieną piktybinį vėžio darinį, todėl nedelskime pasitikrinti“, - sako Jonavos ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas.

VšĮ Jonavos ligoninėje yra taikomos 2 krūties vėžio prevencinės programos: moterims nuo 25 iki 49 metų tyrimas atliekamas ultragarso aparatu, o moterims nuo 50 iki 69 (imtinai) metų tyrimas atliekamos mamografu. Tyrimai ligoninėje atliekami be gydytojo siuntimo ir nemokamai, reikia tik užsiregistruoti telefonu ligoninės registratūroje.

Pabrėžtina, kad nuo 25 iki 49 metų amžiaus prevenciniai tyrimai Jonavos savivaldybės moterims atliekami pagal specialią Jonavos rajono savivaldybės finansuojamą programą, todėl atsiranda galimybė nemokamai pasinaudoti ištyrimo galimybėmis ir atlikti ankstyvąją diagnostiką, kuria kasmet naudojasi vis daugiau moterų. Tyrimai vyresnėms moterims taip pat nemokami ir finansuojami PSDF biudžeto lėšomis pagal Krūties vėžio profilaktinę programą.

Didžiausios rizikos Nuo 50 iki 69 metų (imtinai) moterys tiriamos atliekant mamografiją – saugų ir neskausmingą rentgeno krūties tyrimo būdą, leidžiantį aptikti net labai mažų matmenų navikinį darinį krūtyje. Atlikus tyrimą, jei mamogramose aptinkama krūties vėžio požymių, moterys siunčiamos gydymui.

„Krūties vėžiu susirgti gali kiekviena moteris, o rizika didėja su amžiumi. Nors krūties vėžys yra dažniausia vėžio forma, ji taip pat yra geriausiai ištirta ir išgydoma. Kad gydymas būtų efektyvus ir duotų reikiamų rezultatų, labai svarbu pasitikrinti ir aptikti vėžį ankstyvoje stadijoje“, - sako Jonavos ligoninės radiologijos skyriaus vadovė Julija Stirbienė.

Gydytojai radiologai pabrėžia programų efektyvumą, tad kviečia moteris rūpintis savimi – pasitikrinti ir jaustis ramiai visus metus. Užsiregistruoti tyrimui galima Jonavos ligoninės konsultacinėje poliklinikoje tel. 865 848 366 ir 865 849 589.