Ligoninė tampa draugiška aplinkai – naudos saulės energiją

2023 10 27

Jonavos ligoninė ant įstaigos pastatų stogų įsirengė saulės modulių parką. Tikimasi, kad 320 kW galios elektrinė padės ligoninei pasigaminti daugiau nei pusę visos suvartojamos energijos.

Penktadienį saulės modulius ant ligoninės stogo apžiūrėjo Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir vicemeras Povilas Beišys.

Ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas tikisi, kad naujausia įstaigos investicija ne tik sumažins išlaidas elektros energijai, bet ir prisidės prie savivaldybės strateginių tikslų įgyvendinimo – leis tvariau ir efektyviau naudoti energetinius resursus.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie žaliosios energijos vystymo Jonavos rajone ir dėkojame rajono tarybai, kurios įnašas leido mūsų įstaigai dalyvauti šiame projekte“, - sako G. Ramanauskas.

Bendra projekto vertė siekia 336 tūkst. eurų.

Saulės modulių parko projektą iš dalies finansavo Aplinkos projektų valdymo agentūra, likusią dalį – pati įstaiga, prisidedant Jonavos rajono savivaldybei.

A. Reipos nuotr.