Ligoninės atstovai diskusijoje apie mamų psichikos sveikatą: svarbu žinojimas ir stabilumas

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Ligoninės atstovai diskusijoje apie mamų psichikos sveikatą: svarbu žinojimas ir stabilumas
2023 05 04


Jonavos ligoninės atstovai trečiadienį dalyvavo rajono savivaldybėje vykusiame specialistų susitikime, skirtame moterų pogimdyminės depresijos prevencijai. Šį susitikimą minint Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną Jonavoje surengė LR Prezidentūra, Jonavos rajono savivaldybė ir projektas „Mama mums rūpi“.
Susitikime Jonavos rajono sveikatos įstaigų atstovai kartu su įvairių organizacijų ir institucijų specialistais diskutavo, kaip atpažinti pogimdyminę depresiją ir gerinti mamų psichikos sveikatą.
Statistika rodo, kad viena iš 7-ių naujagimio susilaukusių motinų susiduria ne tik su nepamatuojamu džiaugsmu, bet ir nerimu, slogia nuotaika, depresyvumu.
Jonavos ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas diskusijoje pabrėžė, kad gimdyvių emocinei sveikatai ypač svarbus yra gydymo įstaigos stabilumas bei žinojimas, kad visas būtinas paslaugas moteris gaus vietoje, arti savo namų.
„Šiandien mes esame ne tik kūdikiui, bet ir jo mamai palanki ligoninė. Pas mus gimdančios moterys puikiai pažįsta visus specialistus, lankosi pas juos nėštumo metu, todėl jaučiasi drąsiai, nes puikiai žino, kad kai ateis laikas gimdyti, jomis bus pasirūpinta.
Todėl mes nepritariame Sveikatos apsaugos ministerijoje planuojamai sveikatos įstaigų reformai ir gimdymo skyrių uždarymui regionų ligoninėse. Esame tikri, kad šie planai tik padidins moterų nerimą ir tikrai nepagerins bendros psichikos sveikatos“, - sakė ligoninės vadovas.
Jonavos ligonė siekia išsaugoti visas šiandien čia teikiamas paslaugas, taip pat ir gimdymo-akušerijos skyrių, kuriame pernai pasiektas penkiolikos metų gimdymo rekordas – per metus gimė 418 vaikų.
Šiemet ligoninės akušerijos skyrius toliau dirba pilnu tempu: Jonavos ligoninė tapo vidurio Lietuvos gimdymų centru, nes aplinkiniuose rajonuose nusprendus atsisakyti akušerijos paslaugų, gimdyti į Jonavą atvyksta moterys iš Kėdainių, Ukmergės, Raseinių, Vievio, Trakų ir net Vilniaus bei Kauno.