Meras pasveikino 200-ąjį kūdikį, kviečia gimdyti Jonavoje

2023 06 01


Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius pasveikino jau 200-ąjį šiais metais Jonavos ligoninėje gimusį kūdikį – jonavietė mama berniuką pavadino Naziro vardu.
Rajono meras naujagimį ir jo mamą aplankė Jonavos ligoninės akušerijos skyriuje.
M. Sinkevičius padėkojo ligoninės kolektyvui už rūpestį ir dėmesį pacientams bei visoms gimdyvėms, kurios pastaruoju metu atvyksta gimdyti ne tik iš Jonavos, bet ir kitų miestų.
„Labai svarbu, kad moterys čia rastų ne tik jaukias patalpas ir visą reikalingą įrangą, bet ir žmogišką dėmesį, kurio, kaip matau, mūsų ligoninėje netrūksta. Savivaldybė taip pat darome viską, kas nuo mūsų priklauso, kad mamos Jonavos ligoninėje jaustųsi jaukiai, patogiai ir saugiai“, - sako rajono meras bei kviečia mamas gimdyti Jonavos ligoninėje.
Savivaldybės lėšomis šalia ligoninės akušerijos ginekologijos skyriaus pernai suremontuota automobilių stovėjimo aikštelė, kuri tapo erdvesnė, o septynios stovėjimo vietos – rezervuotos gimdyvėms ir mamoms su kūdikiais.
Savivaldybės taryba, skatindama gimdymus Jonavoje, 2022 m. pavasarį priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę išmoką, kuri šiuo metu siekia 147 eurus. Ši išmoka mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėveliams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.
Jonavos ligoninėje pernai pasiektas penkiolikos metų gimdymo rekordas – ligoninėje per metus gimė 418 vaikų.

A.Reipos nuotr.